Lk 9 28 36 565 

Tisti čas je Jezus vzel s seboj Petra, Janeza in Jakoba in šel na goro môlit. Medtem ko je molil, se je videz njegovega obličja spreménil in njegova oblačila so belo sijala. In glej, dva moža sta se pogovarjala z njim; bila sta Mojzes in Elija. Prikazala sta se v veličastvu in govorila o njegovem odhôdu, ki ga bo dopolnil v Jeruzalemu…
Iz oblaka se je zaslišal glas: »Ta je moj Sin, moj Izvoljenec, njega poslúšajte!« (Lk 9,28-36)

Slika: Bernardette Lopez, www.qumran2.net

 


Oznanila

 

Pobožnost križevega pota

V Železnikih križev pot molimo vsak postni petek po maši.
V Dražgošah bomo molili evharistični križev prihodnjo nedeljo, 20. 3., po ure pred sv. mašo.

 

Molitev za mir na svetu

Povabljeni, da se v občestvu naših župnij  združimo v molitvi rožnega venca.
V Železnikih vsak dan v tednu pol ure pred vsako sv. mašo.
V Dražgošah in Zalem Logu vsako nedeljo pol ure pred sv. mašo.

 

Teden družine

V soboto, 19. 3., na praznik sv. Jožefa se začne teden družine. Sv. maše bodo v vseh treh župnijah:

v Dražgošah ob 8. uri,
na Zalem Logu ob 9. uri,
v Železnikih ob 7. in 19. uri.

V Železnikih bo po maši ob 19. uri v okviru tedna družine pripravljen kratek duhovni program. 

 

Priprava na krščanski zakon

Škofijski urad za družino je pripravil zloženko z informacijami in s termini priprav na zakon v letošnjem letu.
Več informacij je v zloženki na mizici za tisk in na spletni strani škofijskega urada za družino.

 

Dekanijski križev pot v Kočevskem Rogu

V okviru dekanije Škofja Loka bomo na tiho nedeljo, 3. 4. 2022, popoldan poromali v Kočevski Rog na križev pot. Odhod avtobusa izpred cerkve v Železnikih bo ob 12.50 s povratkom do 20.00 ure. Prijave zbiramo do nedelje, 27. 3. Prispevek za prevoz je 10€.

 

Magdalena Gornik

Ob začetku škofijskega postopka za beatifikacijo Magdalene Gornik povabljeni k molitvi za njeno beatifikacijo. Na mizici za tisk so na voljo knjižice z molitveno devetdnevnico. Več informacij o Magdaleni Gornik najdete na spletni strani: magdalenagornik.com. Leta 2018 smo z občestvom naših župnij romali po njenih poteh, zato nam je ta svetniška kandidatinja še posebej blizu.

 

Pomoč trpečim v Ukrajini

Slovenska Karitas je pred dnevi začela z akcijo zbiranja sredstev za humanitarno pomoč trpečim v Ukrajini. Več informacij je na plakatu, zadaj pod korom pa so na voljo položnice za darovanje v ta namen. Aktualne informacije so na voljo na spletni strani Slovenske Karitas.

 

Papeška nedelja

Ob obletnici izvolitve papeža Frančiška obhajamo papeško nedeljo. Povabljeni, da sedaj skupaj zmolimo zanj in na koncu zapojemo zahvalno pesem: Očenaš … Zdrava Marija … Slava Očetu … Tebe Boga hvalimo!

Go to top